Apie Kauną

Apie Kauną

Kaunas yra istorinė tarpukario Lietuvos sostinė, įsikūrusi ilgiausių krašto upių Nemuno ir Neries santakoje. Kronikose ir istoriniuose šaltiniuose Kaunas minimas nuo XI amžiaus.
Antras pagal dydį miestas susisiekimo požiūriu yra itin patogioje vietoje, beveik šalies viduryje: jį ir Vilnių, Alytų, Marijampolę, Klaipėdą, Šiaulius ar Panevėžį skiria mažiausi atstumai.
Centrinę miesto dalį ir senamiestį supa Aleksoto, Žaliakalnio ir Šilainių kalvos. Kaunas garsėja poilsio ir ramybės zonomis – Ąžuolyno parku, Pažaislio ir Panemunės šilais, Kauno mariomis ir jachtklubu. Istorijos gerbėjams mieste turėtų būti įdomūs XIX amžiuje statyti devynių fortų ir baterijų žiedas, veikiantys funikulieriai, vienais seniausių Europoje, 1285 metrų ilgio geležinkelio tunelis ir Napoleono kalnas. Legenda byloja, kad 1812 metais nuo čia prancūzų karvedys stebėjo savo kariuomenės kėlimąsi per Nemuną.
Kaunui visų pirma yra būdingas savitas ryšys tarp žmonių ir istorijos epochų, architektūros objektų ir kultūrinių reiškinių. Pagrindinės, tik pėstiesiems skirtos miesto promenados – Laisvės alėja ir jos tąsa Vilniaus gatvė – yra savitai kaunietiškos, pilnos daugiataučių studentų šurmulio, balandžių, menininkų, kostiumuotų tarnautojų, vienu metu kelis gyvenimus gyvenančių keistuolių.
Saulė į Laisvės alėją neužklysta nuo lapkričio iki vasario. Tačiau tai netrukdo sutelkti dėmesį į svarbiausia – juk ši gatvė buvo sukurta tam, kad galėtum parodyti save ir įvertinti kitus.
Nenustebkite, jei žygiuodami alėja netikėtai atsidursite Kauno istorijos, mokslo, meno ar pramogų skersgatviuose. Viskas šalia: bažnyčios, tarpukario modernizmo architektūra, jaukios kavinės ir restoranai, čerpiniai stogai ir seni kiemai, įvairių laikotarpių užutekiai, kaskart kitokia menininkų sukurta naujametinė eglė, užkandinės, bistro ir barai, koncertai, meno galerijos ir muziejai – kiekvienam pagal nuotaiką ir pomėgius: nuo Karo, Velnių, Zoologijos muziejų iki simbolizmo genijaus M. K. Čiurlionio muziejaus.
Ieškantiems ko nors išskirtinio Kauną verta aplankyti per kultūros renginius: čia vyksta Kauno bienalė, festivaliai „Poezijos pavasaris“, „Kaunas Photo“, „Kaunas Jazz“, šokio teatro „Aura“ spektakliai, „Kauno Hanza dienos“, mugės bei folkloro renginiai.